HAKKIMIZDA

Yakem Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

2012 yılında yapı kimyasalları ve kablo sektörünün ihtiyaçlarına yönelik olarak, ithalat yapmak amacı ile kurulmuş bir dış ticaret firması olan Yakem Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, 2015 yılı itibari ile üretim de yapan bir firma konumuna geçmiştir.

Tamamen yerli sermaye ve büyük bir yatırımla kurulmuş olan fabrikamız, önceleri sadece beton katkı firmalarına hammadde ithal ederken, günümüzde güçlü AR&GE ve üretim ekibiyle ürün gamını ve hizmet ettiği sektörleri genişletmiş konumdadır. Yakem Kimya bugün geldiği noktada; sürdürülebilir büyüme politikası çerçevesinde çalışmalarına kesintisiz olarak devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

Doğaya saygılı çevre dostu, müşterinin ihtiyaç ve beklentilerine en uygun ürünleri ve hizmeti en hızlı şekilde geliştirip sunarak ekonomiye katkıda bulunmak.

VİZYONUMUZ

Faaliyet içerisinde olduğumuz pazarlarda; kaliteden ödün vermeden en hızlı şekilde müşteri memnuniyetini sağlamak.

Çevreye duyarlı kalarak, kesintisiz devam eden AR&GE çalışmaları ile ürün portföyümüzü her geçen gün zenginleştirerek, Türkiye’de ilk defa üretilecek olan ürünlerimiz ile pazarın ana tedarikçilerinden olmak ve bu ürünlerimizi yurt dışına da pazarlayarak kendimize yeni bir kulvar açmaktır.

;

E-Katalog

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için

NASIL İLERLEDİK

Dünden Günümüze Yakem’in
10 Yılı

Doğaya saygılı çevre dostu , müşterinin ihtiyaç ve beklentilerine en uygun ürünleri ve hizmeti en hızlı şekilde geliştirip sunarak ekonomiye katkıda bulunmak.

Yakem Kimya San.ve Tic. Ltd. Şti. hammadde ithalatı ve ihracatı yapmak amacıyla Faik GÜR tarafından kuruldu.

Kurucumuz Faik GÜR, geçen 1 yıl zaman aralığında piyasa içerisinde al-sat yapan bir firma olmanın vizyonumuza uygun olmadığına karar verdi. Katma değeri olan ürün üretmenin ülkemiz ve firmamız adına çok daha önemli olduğu inancından yola çıkarak İ.D.O.S.B’ de 3.000- metre kare alan içerisinde üretim tesisimizin temelleri atıldı.

TIBP projemiz TÜBİTAK tarafından onaylandı ve bu destek ile çalışmalarımıza hız verdik. Hammadde tarafında gelecek olan ürünlerin ülkemize ilk kez tonajlı gelmesinden dolayı Ekonomi Bakanlığının desteğiyle bu süreç de bizim için başarıyla aşılmış oldu.

Ülkemizde ve dünyada baş gösteren ekonomik problemlere rağmen üretim bandımızı genişletmeye devam ettik.

Dışarıdan almış olduğumuz danışmanlıklarla birlikte Ar-Ge çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik. Üretmiş olduğumuz ürünleri global müşterilerimize sunarak ihracata başlamış olduk.

Büyüme hedefli gösterdiğimiz yolda üretim bandımız ve kadromuzda yenilenmeye gidildi.

Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte bilinmezliklerin artması ve sektörde önümüzü göremememiz bizi korkutmadı. Kapanan veya üretime ara veren fabrikalara rağmen üretmeye hiç ara vermeden devam ettik.

TIBP ürünümüze ilave olarak Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda dışa bağımlı olunan Sodyum Lignosülfonat ürününe alternatif ürün üretmenin gururunu yaşadık. Turkish Ligno piyasada satışa sunuldu.

Bu yıl itibariyle ihracat marjımızı %15 arttırarak, 10. yılımızda üretim kapasitemizi yıllık 40.000-ton’a çıkarmanın gurunu yaşıyoruz.

Staj

Türkiye'nin en vizyoner kimya şirketinde kariyerinize başlamak için

;

Kariyer

Dünya çapında faaliyet gösteren YAKEM Kimya ekibine katılmak için

B2B

Kurumsal iş birlikleri ve firmanızın ihtiyaçlarına uygun çözümler için